stolní tenis cvičební sál cvičební sál

FreeSolo - sportovní patro

Naši instruktoři

Lenka Nováková - instruktorka pilates a lektorka Aj (I speak English)     

2004 – seznámení s metodou pilates (Varšava)

2005 – roční studium pedagogiky (Varšava)

2008 – členka Corpus studia v Bruselu

2010 – instruktorka pro cvičení s dětmi (Brusel – Cvičení s krtečkem)

2012 – Tanečky pro předškoláky (Sportcentrum 10, Praha 10, Vršovice)

2012/13 – instruktorské kurzy  pilates Evy Blahušové  a Olgy Huspekové

2013 – pilats pro seniory (Sportcentrum 10, Praha 10, Vršovice)

 Jak jsem objevila pilates?

Na  tuto cvičební metodu jsem poprvé narazila ve Varšavě v roce 2004, kdy jsem se po narození syna snažila dostat opět do formy. Ve fitness centru, kam jsem chodila na klasický aerobic nabízeli i cvičení pod záhadným názvem pilates. Energie na hopsání při péči o dítko už moc nezbývalo, a tak jsem vyzkoušela toto rehabilitačně-posilovací cvičení, které se převážně odehrává na podložce. Chytlo mě to, protože po každé hodině jsem odcházela domů zpevněná, protažená, narovnaná a uvolněná.  K mému překvapení jsem za tři měsíce viděla velké změny nejen na těle, ale i na duchu…. Po dvou letech jsem se s rodinou vrátila do Prahy a cvičení pilates na nějakou dobu přerušila.

Když se nám narodila dcera a my se přestěhovali do Bruselu, ke cvičební metodě pilates jsem se vrátila. V bruselském Corpus studiu jsem našla skvělé a kompetentní instruktory a instruktorky, kteří mě od začátku krok za krokem vedli a motivovali. Ve skupině nás bylo kolem 10 – 12 a většinou jsme se znali jmény. Rodinná a přátelská atmosféra byla pro studio, které se zaměřovalo téměř výhradně na výuku pilates typická. Čtyři roky uběhly jako voda a najednou tu byl čas na návrat do ČR.

V Praze jsem v posledním roce úspěšně absolvovala dva kvalifikační kurzy na instruktora pilates u Evy Blahušové a Olgy Huspekové (která je žačkou Renaty Sabongui).

To, co jsem se naučila v Corpus studiu v Bruselu a od zkušených cvičitelek Evy a Olgy, bych teď ráda předávala dál. Zvláště, když jsem sama na sobě vyzkoušela, jak metoda pilates funguje, v čem je tak jedinečná a co je důležité zdůraznit při cvičení, aby bylo efektivní.

 Věřím, že i Vám toto cvičení pomůže zformovat tělo, posílit hluboký svalový stabilizační systém a dodá příjemný pocit uvolnění.


zpět

  Kontakt:    lenpilates@seznam.cz   733 270 688       recepce  tel. 272 142 220                         © Horákos     aktualizace: 22.4.2013