Lezení rodičů s dětmi (7-9 let)

Kroužek pro malé děti, které jistí rodič pod dohledem instruktora

Školní rok 2019/2020

Kroužky probíhají:

Pátek: 14:00
ve skupince je až 6 párů, 1 rodič + 1 dítě, lekce 60 min.
1x týdně, 15 lekcí za pololetí

ORGANIZACE POLOLETÍ:

Začátek: 
pondělí 30. 9.

Nelezeme:
28. – 30. 10. 2019 Podzimní prázdniny
23. 12. 2019 – 3. 1. 2020 Vánoční prázdniny
30. – 31. 1. 2020 nelezeme

Konec: 
středa 29. 1.

Co se naučí rodič:

Zhruba prvních 5 lekcí se věnujeme hlavně výuce rodičů, abychom je seznámili s jištěním „top-rope“, nasazením úvazku, navázáním na lano a abychom společně odstranili nejčastější chyby. Postupně se více soustředíme na děti samotné, ale na rodiče nezapomínáme, aby jištění bylo na 100 procent bezpečné.

Co se dětí naučí (ve stáří jako když najdou 🙂 ) :

Děti se rozhýbou hravou formou a pozvolna se seznámí se základními pravidly boulderu a stěny. Naučí se, jak se nechat spustit a jak se pohybovat ve vertikále. To vše zábavnou formou, aby neměly pocit, že jsou ve škole. Ty šikovnější naučíme, jak se uvázat na lano a jak si správně obléct úvazek.

Cílem není složitá výuka, ale pravidelný pohyb pro zlepšení držení těla a odstranění případného strachu z výšek.

Skupinky:

Na skupinkách si dáváme velmi záležet. Každou vytváříme podle jiného klíče. Ať už podle věku dětí, jejich výkonnosti, s ohledem na přítomnost kamaráda, nadšení a společných zájmů lezců, oblíbeného instruktora i jiných zdánlivých maličkostí. To nám dává příležitost s dětmi smysluplně pracovat v příjemné a kamarádské atmosféře. I proto s námi 90 procent dětí pokračuje i další pololetí.

Pro zápis do kroužku u nás postačí průměrný pohybový základ. Nezaměřujeme se pouze na talentované a zdatné, důležitější je nadšení a zájem. Před přihlášením nového dítěte do kroužku je třeba absolvovat individuální lekci lezení s instruktorem. Možné i jako rodinné lezení, či lezení s kamarádem nebo sourozencem. Děti si vše vyzkouší a my je pak budeme umět podle zjištěné úrovně pohybových schopností a dovedností zařadit do optimální skupinky.

Přihlášky:

Stávající uchazeči II. pol 2018/19:
Dostanou email v průběhu srpna s dotazem, jestli budou pokračovat. Odpověď prosíme do pátku 7. září.

Noví uchazeči:
Se mohou přihlašovat do 14. září pomocí webové přihlášky na konci této stránky.
V přihlášce se Vás ptáme na otázku: „V kolik hodin může dítě přijít?“. Čím větší časové rozpětí udáte, tím se zvyšuje šance na umístění dítěte.

Cena za pololetí

Půjčení bot Cena/osoba
Boty vlastní 3 375 Kč
S půjčením bot 3 875 Kč

KURZOVNÉ:

3 375 Kč/pololetí (15 lekcí, 1x týdně)
Zapůjčení bot na každou lekci je za 500 Kč na pololetí, ostatní lezecké vybavení je již zahrnuto v ceně kurzu.
Informace o platbě posíláme zhruba 3. – 4. týden v září, až když jsou „vyladěné“ všechny nebo většina skupinek. S platbou proto prosím počkejte až na instrukce.

Boty:

Pokud nemáte vlastní, rádi poradíme s výběrem. Pokud jste však nováčkem v našem kurzu, doporučujeme půjčit si boty u nás na minimálně čtyři lekce nebo celé pololetí. Budeme tak mít jistotu s výběrem velikosti.

NÁHRADY:

Děti lezou ve stabilních skupinkách, které pečlivě „ladíme“. Díky tomu mohou instruktoři s dětmi smysluplně pracovat. Náhrady zameškaných lekcí v jiný den a s jinou skupinkou proto nejsou možné. Neúčast dětí na lekcích nesnižuje ani celkové náklady na chod kroužku a odměny instruktorů. Není proto možné navrácení kurzovného za tyto lekce. Prosíme tedy rodiče o zvážení této skutečnosti ještě před přihlášením dítěte do kroužku. Pozdějším žádostem o náhrady či navrácení kurzovného nebudeme moci vyhovět.

Průběh zápisu:

Měsíc před začátkem kroužku lezení je pro nás velmi náročný. V září 2017 jsme obdrželi přes 700 emailů a vyřídili obrovské množství telefonátů. Bohužel zhruba prvních 20 dní pro nové zájemce nebudeme mít takřka žádné informace. Víme, že je to náročné i pro Vás, ale tento systém je ověřen dlouholetou spokojeností mnoha a mnoha dětí a jejich rodičů.

S dotazy Vám rád pomůže instruktor Kuba
Po – Pá 9 – 19 hodin

Telefon: 602 203 640
Email: krouzky@freesolo.cz

Přihláška

Prosím stáhněte tabulku, kterou zašlete vyplněnou na krouzky@freesolo.cz.
Také napište které dny a hodiny se může dítě dostavit na kroužek.
Časy uvádějte: “Kdy může být vaše ratolest nejdřív na stěně?”