Pro pokročilé: Trénink – technika lezení

Kurz je určen absolventům

našich kurzů lezení pro

začátečníky i všem

ostatním zájemcům, kteří

již ovládají základy

lezení a jištění.

Co se naučíte:

V kurzu lezení pro pokročilé je naším úkolem především zdokonalení techniky. Kam při lezení s nohama, kam s rukama, co s těžištěm, jak si pomoci tělem, jak v cestě rozvrhnout síly a jak si odpočinout.

Naučit se správně technicky vyřešit jednotlivé lezecké situace pomůže o poznání víc než bezduché posilování. I když, i toho je trochu třeba.

Také psychika může udělat divy. Nebát se v cestě udělat nejistý krok, dobře spolupracovat s jističem, nechat se od něj trochu „hecnout“ a naopak umět jako jistič krapet podpořit i svého lezce.

Zkrátka vše trochu „vyladit“ a posunout tak svou výkonnost v partě podobných nadšenců zas o trochu dál.

Pro koho je kurz určen:

Kurz je určen absolventům našich kurzů lezení pro začátečníky i všem ostatním zájemcům, kteří již ovládají základy lezení a jištění. Umí se navázat a vylézt jako prvolezec jednoduchou cestu, nemají problémy s jištěním lezeckého partnera a chtějí se především zdokonalit v technice.

Stávající výkonnost či fyzická kondice není důležitá. Je třeba mít zautomatizované základní bezpečnostní návyky, abychom se mohli soustředit již na vlastní lezení. Zda má přihlášený sílu na udržení chytů v cestě obtížnosti 4 či 6 není v této fázi podstatné.

Podmínkou není ani mít k sobě lezeckého partnera.

Nejste-li přímo parta, která by chtěla absolvovat trénink spolu, pokusíme se společně před začátkem kurzu sladit sestavu tak, aby k sobě měl každý vhodného parťáka a lezení bylo fajn i z téhle strany, tak jak to ostatně má být!

Kdy se leze:

Termíny, tedy den a hodinu, kdy budou lekce pravidelně probíhat volíme přímo s přihlášenými, dle jejich časových možností. Kurzy začínají v průběhu celého roku. V praxi začínáme přibližně jednou za tři týdny.

Cena kurzu

Kurz 4 Lekce
Počet osob Délka Cena/osoba
1 90 minut 3 600 Kč
2 120 minut 2 800 Kč
3 120 minut 2 200 Kč
4 120 minut 2 000 Kč

Co s sebou:

Kurzovné zahrnuje též zapůjčení veškerého lezeckého vybavení včetně lezecké obuvi.

S sebou tedy potřebujete jen sportovní oblečení (jakékoli, především pohodlné) a přezutí na chození po hale (stačí pantofle), do kterého se budete přezouvat mezi jednotlivými lezeckými cestami. Na dlouhé vlasy doporučujeme gumičku.

S dotazy a objednáním se můžete obrátit
na instruktorku Katku & Honzu
Telefon: 604 644 714
Email: kurzy@freesolo.cz