Pro začátečníky

Kurz je určen úplným

začátečníkům, kteří

s lezením dosud

nepřišli do kontaktu.

CO SE NAUČÍTE:

V kurzu lezení Vás bezpečně uvedeme do světa lezení.

Osvojíte si základní lezecké vědomosti a dovednosti, seznámíte se s lezeckým materiálem, naučíte se lézt a spolupracovat v lezecké dvojici a jistit i chytat pády. Samozřejmě se během toho i trochu protáhnete a nenápadně procvičíte často málo používané svaly horní poloviny těla.

Po absolvování kurzu budete připraveni pro samostatné lezení na jakékoli lezecké stěně.

Ti aktivnější si po jeho skončení budou moci vybrat z dalších, volně navazujících kurzů na umělé stěně pro pokročilé, či z kurzů lezení na skalách.

Pro koho je kurz určen:

Kurz je určen úplným začátečníkům, kteří s lezením dosud nepřišli do kontaktu. Často se však hlásí i ti, kteří už třeba lezli s kamarádem, ale sami si ještě netroufají. Správně je obojí. V každém případě ale odstartujeme skutečně od začátku, nikdo se tedy nemusí bát, že bude pozadu.

Rozhodující není fyzická kondice ani věk. Lezecká stěna je vlastně takovým trenažérem, kde si můžeme jednotlivé lezecké cesty vybrat podle vlastních schopností. Ty nejsnazší výstupy se svou fyzickou náročností podobají lezení po klasickém žebříku. Vše tedy zvládnou bez problémů i „zchátralí ajťáci“ či maminky na mateřské.

Kurz je optimální zejména pro dvojice či čtveřice. Lezení je totiž vždy záležitostí pro dva, jeden leze – druhý jistí. Je tedy vhodné přihlásit se již v těchto dvojicích tak, aby se spolu frekventanti lezecky „sžili“ a byli tak dobře připraveni pro následné samostatné lezení.

Přivítáme ale i trojice, u těch sehraje roli čtvrtého lezce instruktor.

Jednotlivce, pokud nepreferuje samostatné lezení přímo s instruktorem, se pokusíme seznámit s vhodným parťákem z řad ostatních přihlášených v rámci naší lezecké seznamky.

Cena kurzu

Kurz 4 Lekce
Počet osob Délka Cena/osoba
1 90 minut 3 600 Kč
2 120 minut 2 800 Kč
3 120 minut 2 200 Kč
4 120 minut 2 000 Kč

Kdy se leze:

Termíny, tedy den a hodinu, kdy budou lekce pravidelně probíhat, volíme přímo s přihlášenými dle jejich časových možností. Kurzy začínají v průběhu celého roku. V praxi začínáme přibližně jednou za tři týdny.

Co s sebou:

Kurzovné zahrnuje též zapůjčení veškerého lezeckého vybavení včetně lezecké obuvi.

S sebou tedy potřebujete jen sportovní oblečení (jakékoli, především pohodlné) a přezutí na chození po hale (stačí pantofle), do kterého se budete přezouvat mezi jednotlivými lezeckými cestami. Na dlouhé vlasy doporučujeme gumičku.

S dotazy a objednáním se můžete obrátit
na instruktorku Katku & Honzu
Telefon: 604 644 714
Email: kurzy@freesolo.cz